Jak vybrat kytaru?

Jak vybrat kytaru?

Nadchli jste se představou naučit se jen tak pro rekreační účely hrát na kytaru, nebo to s hraním myslíte opravdu vážně? Poradíme vám, jakou kytaru vybrat přímo pro vaše účely. Nahlédněte pod pokličku nejoblíbenějšího strunného, ale taky celkově nejoblíbenějšího hudebního nástroje vůbec

Rozdělení hlavních kategorií kytar

Jakou kytaru vybrat?

jakou kytaru vybrat

Pro nováčky na začátek určitě doporučujeme sáhnout po nějaké levnější variantě kytary, která odpustí i kdejakou tu chybu. Která to je? V úvahu připadá levnější varianta elektrické nebo klasické kytary do těch 4 – 6 tisíc kč maximálně. Připlácet více nemá smysl, jelikož pevná vůle chtít se naučit hrát na kytaru je daleko důležitejší, než drahý hudební nástroj.

Nechcete mít hraní na kytaru už jen jako hobby? Doporučujeme zainvestovat nějakou korunu navíc a připlatit si. Kolik? Řádově od těch 6 tisíc korun do těch 15 tisíc postačí na to, aby vaše kariéra muzikanta nabrala ten správný směr.

V čem je taková kytara lepší? Kromě kvalitnějšího materiálu (typu dřevin), součástek, jde taky o celkově lepší zpracování strunného nástroje.

Klasické kytary

Klasická kytara nazývaná též jako Španělka je vhodná převážně pro hraní klasické hudby. Nedoporučujeme vzhledem k nylonovým strunám akordou hru. (folk, country, rock, atd). Pro uši na poslech to není to pravé ořechové. Klasické kytary mají zpravidla i širší hmatník.

Akustické kytary

Akustická kytara je nejoblíbenější hudební nástroj. Je osazena kovovými strunami, narozdíl od nylonových u klasických kytar. Akustická kytara nebo taky westernovka je naopak vhodná pro žánry hudby typu jako je pop, folk, country a taky rock a velmi dobře se drží.

Elektroakustické kytary

V čem spočívá elektroakustická kytara? Je to hlavně osazený elektronický snímač a tím pádem i na možné zesílení hudby. Využívají pokročilejší muzikanti na koncertech, vystoupeních a dalších veřejných produkcích.

Elektrické kytary

Nejširší možností hraní různých hudebních žánrů poskytne elektrická kytara. U elektrické kytary už ovšem potřebujete nutně další aparát jako kombo a propojit to vzájemně kabelem. S takovou kytarou, která má široké možnosti hraní už zahrajeme i hudební styly jako rock, jazzík, metal a taky třeba blues.

 

Aktuální nabídka kytar

Ukázat všechny produkty